FauxPseudo @lemmy.worldM to Cooking @lemmy.world · 5 个月前Burgers, squash.lemmy.worldexternal-linkmessage-square14fedilinkarrow-up196arrow-down14file-text
arrow-up192arrow-down1external-linkBurgers, squash.lemmy.worldFauxPseudo @lemmy.worldM to Cooking @lemmy.world · 5 个月前message-square14fedilinkfile-text
Meat was free. Squash was homegrown free. Cost per person, $2.00 Cost per person if you had to buy everything: $6.75
minus-squareFauxPseudo @lemmy.worldOPMlinkfedilinkarrow-up4·5 个月前Definitely not. We might have a few snacks but this is our only meal of the day and her plate looked identical to mine.
This is for two people, right?
Definitely not. We might have a few snacks but this is our only meal of the day and her plate looked identical to mine.